Çevre Sorumluluğumuz

Dolezych’te BS EN ISO 14001 sertifkalı çevre sorumluluğu

Dolezych, endüstriye öncülük eder

BS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ne uygunluğumuz yanında halat, kaldırma ve yük güvemliği üretici olarak çevre yönetim sistemimiz de sertifkalandırılmış bulunmaktadır. Kalite ve Çevre Politikaları birbiri ile iç içe olduğunudan, bu iki farklı politikamız “Entegre Yönetim El Kitabı” içinde birleştirilmiştir.

 

Çevre Yönetim Sistemi Nedir?

İlk olarak modern bir eğilim olarak başlayan bu akım zamanla ekolojik ve ticari bir ihtiyaca dönüşmüştür. Dolezych’in çevre politika ve amacı, kaynakları tutumlu ve düzgün bir şekilde kullanırken, yeni ve ekolojik teknolojiye sahip olmayı hedefler. Kaliteli, temiz üretim süreci, dolayısı ile temiz çevre anlayışı, gelecek nesillere karşı sorumluluk taşıyan ciddi firmaların dikkate aldığı bir konudur.

 

Çevre Yönetimi’nin içeriği nelerdir?

Sistemin 3 ana başlığı vardır:

1. Atıklar; birinci konu atık yönetim sisteminin nasıl olacağı, ikinci olarak atığı mümkün olduğu kadarı ile az çıkarmak, üçüncü olarak hammadeleri mümjün olduğu kadar doğru kullanmak.

2. Çalışma Güvenliği; ilk olarak firma içindeki iletişimin arttırılması, ikinci olarak da personelin eğitilmesi

3. Son olarak; firma içindeki makinaların tüm gerekli bakımlarının yapılarak arızaların ve üretim kayıplarının önüne geçilerek çevre korumaya katkı sağlamak

 

Siz iş ortaklarımız bu sistemden nasıl kazanç sağlarsınız?

En uygun hammade girdisi, etkili üretim süreci ve atıkların azaltılması sayesinde maliyetlerin kontrol altında tutulması demektir. Bu sayede gelecekte de ürünlerimizi sizlere daha uygun fiyatlara sunma imkanı bulabiliriz.

“Sıfır Hata Stratejisi” ile eğitilmiş personel ve bakımları zamanında yapılmış modern makineler sayesinde teslim sürelerimizin daha da kısaltılması anlamına gelmektedir.

 

Neden “EC Eco-Audit” değil de BS EN ISO 14001 sertifikası?

BS EN ISO 14001 sertifkası tüm dünya tarafından tanınmış bir sertifikadır. EC Eco-audit is sadece Avrupa’da geçerli olup, yapısı gereği satış adetleri, üretim adetleri ve çevre harcamaları gibi rakiplerin ve ilgisi olmayan 3. şahısların ellerine geçmesini istemediğimiz bilgilerin verilmesi zorunlu olduğundan tercih edilmemiştir.

Buna ek olarak CCI (Sanayi ve Ticaret Odası) tarafından yönetilen çevresel bir platforma kayır zorunluluğu da ortadan kalktığından, bu yapılmayan masraf siz iş ortaklarımıza daha uygun fiyatlar sunmamıza yardımcı olmaktadır.